کمبود شدید امکانات اولیه در مناطق طوفان زده آمریکا

به گزارش سرویس بین‌الملل باشگاه خبرنگاران ،‌رِیس وارن خبرنگار شبکه تلویزیونی پی بی اس نیوز در گزارشی گفت چهار روز بعد از وقوع طوفان سندی در آمریکا کمبود شدید نیازهای اولیه مردم مانند انرژی برق، آب آشامیدنی سالم و بنزین در مناطق طوفان زده باعث شده که کاسه صبر مردم لبریز شود. بسیاری از مردم در نیویورک و نیوجرسی ساعت های طولانی در پمپ بنزین ها منتظر می مانند تا شاید بتوانند بنزین مورد نیاز خودروی خود را دریافت کنند.
یک شهروند آمریکایی گفت وضع خطرناکی ایجاد شده است زیرا مردمی که در صف های طولانی منتظر می مانند با هم درگیر می شوند. برخی از آنها می خواهند از خودروهای خود پیاده و با دیگران گلاویز شوند.
کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی که بشدت در اثر طوفان آسیب دیده است به مردم این منطقه قول داد نیازهای اولیه آنها را از جمله سوخت مورد نیاز تامین کند.
خبرنگار شبکه ان بی سی نیوز در ادامه گفت ساکنان و مقامات محلی منطقه «استات نایسلند» نیویورک هم بشدت خشمگین هستند زیرا معتقدند چهار روز بعد از طوفان سندی مقامات هیچ توجهی به وضعیت این منطقه و ساکنان آن نکرده اند.
در همین حال تصمیم مقامات نیویورک مبنی بر برگزاری مسابقات ماراتن در این شهر با انتقادات شدیدی مواجه شده است. مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک از تصمیم مقامات شهری مبنی بر برگزاری مسابقات ماراتن در حالی که این شهر با عواقب طوفان سندی مواجه است دفاع کرد و گفت برای برگزاری این مسابقه از منابعی که برای بازسازی نیویورک بعد از طوفان سندی لازم است استفاده نخواهد شد. اما در پی تشدید انتقادات مایکل بلومبرگ ناچار شد از تصمیم خود مبنی بر برگزاری مسابقه ماراتن عقب نشینی کند.
خبرنگار پی بی اس نیوزگفت تداوم قطعی جریان برق در مناطق طوفان زده آمریکا بشدت مردم این مناطق را خشمگین کرده است و هنوز سه میلیون شهروند آمریکا بویژه در نیویورک و نیوجرسی برق ندارند. شرکت تامین برق ادیسون قول داده است بزودی جریان برق منهتن را برقرار کند اما برق دیگر مناطق تا قبل از یازدهم نوامبر برقرار نخواهد شد. غذا و مواد خوراکی یکی دیگر از نیازهای اساسی مردم در مناطق طوفان زده آمریکا است و اکثر مردم در این مناطق به مواد غذایی اهدایی توسط سازمان های خیریه وابسته هستند. در عین حال عملیات پاکسازی مناطق طوفان زده به کندی پیش می رود

/ 0 نظر / 3 بازدید