چرا دولتمردان در زلزله کرمانشاه به مردم دروغ می‌گویند

صبح امروز خبری توسط ایلنا منتشر شد با این عنوان که "کشته‌های مسکن مهر به ۱۰۰ نفر رسید".

در این مصاحبه "مجتبی نیک کردار"، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه تعداد تلفات مسکن مهر، چه تعداد بوده است، می‌گوید:

در شهر اسلام آباد دو بلوک از ساختمان مسکن مهر آسیب دید ولی تلفاتی نداشتیم ولی در شهر سرپل، دو مجتمع کنار هم، هر دو عنوان مسکن مهر داشتند، یکی مجتمع مسکن مهر شهید شیرودی که ۶ طبقه بود و یه مسکن مهر خودمالک 4 طبقه که در کنار این مسکن مهر ۶ طبقه‌ای بود.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه می‌گوید: این مجموعه مسکن مهر خودمالک به طور کامل فرو ریخت و حدود ۱۰۰ نفر آن طوری که مردم می گویند و آمار تقریبی داریم، تلفات و کشته داده‌ایم.

نیک کردار در انتها با تأکید بر همین اظهار نظر می‌گوید: دقیقاً؛ چهارصد نفر و خرده‌ای تلفات داشته‌ایم که حدود ۱۰۰ نفر برای این مسکن مهر خود مالک، بوده است. 

بعد از انتشار این خبر در کانال‌ها و رسانه‌های خبری، آقای مسؤول بار دیگر در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که من چنین حرفی نزدم و اظهارات من تحریف شده است.

نیک کردار معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد بحران سرپل ذهاب گفت:

سخنان من تحریف شده است. من تعداد کشته‌ها در منازل خودمالکی اطراف مسکن مهر را اعلام کردم نه کشته‌های مسکن مهر را.

این اظهار نظر در حالی است که چند روز پیش، مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تعداد کشته‌ها و مصدومین در مسکن مهر استان کرمانشاه پس از زلزله بیش از ۷ ریشتری اخیر گفت:  تاکنون تعداد فوتی‌ها در واحدهای مسکن مهر ۲ نفر اعلام شده است.

عبدالرضا غفوری با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله تمام واحدهای مسکن مهر تخلیه شدند، اظهار داشت: خوشبختانه در این واحدها و مجتمع‌های مسکن مهر شاهد ریزش به این معنا که سقف بر روی ساختنمان آوار شود، نبودیم.

حال باید این سؤال را پرسید این دولتمردان تدبیر، چگونه و با چه اعتماد به نفسی این چنین دروغگویی می کنند و اذهان میلیون‌ها ایرانی که در مسکن‌های مهر در حال زندگی کردن هستند را مشوش می‌کنند؟

مگر می‌شود کسی به این صراحت صحبت کند و بعد از چند ساعت با وجود انتشار فیلم مصاحبه به صراحت بگوید که من نگفتم و اظهاراتم تحریف شده است؟

به نظر می‌رسد دولتی‌ها و حامیان رسانه‌ای اصلاح طلبش، در کنار سیاست بازی با زندگی مردم، اتاق جنگ روانی را هم برای بازی با افکار عمومی به راه انداخته‌اند.

این دروغگویی مقامات مسوول در حالی است که معاون اول روحانی نیز در اولین صبح بعد از حادثه زلزله در کرمانشاه، ادعایی مطرح کرد که هیچ انطباقی بر واقعیت نداشت.

جهانگیری با ابراز تأسف از این‌که بیشتر خانه‌های تخریب‌شده در زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه متعلق به ساختمان‌های مسکن مهر بوده است از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با دقت این موضوع که چرا خانه‌های نوساز تا این حد آسیب‌پذیر بوده‌اند را بررسی کند.

/ 0 نظر / 26 بازدید