برد موشک‌های شهاب ایران به تمام اهداف آمریکایی در خلیج‌فارس می‌رسد

موشک دوربرد شهاب ۳ ایران 5000 کیلومتر برد دارد که هم می‌تواند به اسرائیل برسد و هم تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.
خبرگزاری فارس: برد موشک‌های شهاب ایران به تمام اهداف آمریکایی در خلیج‌فارس می‌رسد
شبکه خبری راشاتودی در ضمن گزارشی از مانور اخیر نیروی دریایی ایران در خلیج فارس و دریای عمان، به ذکر برخی دست‌آوردهای دفاعی کشورمان پرداخت.

این شبکه خبری تصریح کرده است که ایران طی سال‌های اخیر مانورهای متعددی را با هدف افزایش توانایی نظامی خود برگزار کرده که مانور اخیر دریایی این کشور، پنجمین مانور از این دست بوده است. این مانور همچنین در تنگه هرمز برگزار شده که یک مسیر کلیدی برای انتقال بیش از یک‌سوم نفت دریایی جهان است.

راشاتودی افزود: ایران مستمرا در حال ارتقای قابلیت‌های نظامی خود است. در سال‌های اخیر، ایران اعلام کرده که دست‌آوردهای مهمی را در بخش دفاع به‌دست آورده و در زمینه تولید سیستم‌ها و تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیده است. ایران خود تانک، اسلحه سبک و انواع راکت تولید می‌کند. سپتامبر گذشته، نیروی دریایی ایران یک زیردریایی فوق سنگین را به نام طارق 901 راه‌اندازی کرد. ایران همچنین فعالانه به تولید موشک می‌پردازد. موشک دوربرد شهاب 3 ایران 5000 کیلومتر برد دارد که هم می‌تواند به اسرائیل برسد و هم تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد

/ 0 نظر / 2 بازدید