اولین هواپیمایی C130 کمک‌رسانی ارتش در کرمانشاه به زمین نشست/

امیر شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین اخبار از وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور اظهار داشت:‌ علاوه بر کمک‌هایی که از شب گذشته توسط ارتش به این مناطق صورت گرفته نظیر حضور 4 تیپ از نیروی زمینی، احداث 4 بیمارستان صحرایی و آماده‌باش بیمارستان‌های منطقه‌ای ارتش به ویژه در کرمانشاه و همچنین ارسال امکانات و اقلام مورد نیاز برای مردم زلزله‌زده، تاکنون 600 مجروح توسط بالگردهای هوانیروز ارتش جابه‌جا شده و در واقع می‌توان یک پل هوایی برای کمک‌رسانی به مردم این منطقه از تهران به کرمانشاه و سرپل ذهاب ایجاد شده است.

تقی‌خانی افزود: دقایقی پیش اولین هواپیمای ترابری C130 در کرمانشاه به زمین نشست و تجهیزات مورد نیاز به سرپل ذهاب منتقل خواهد شد.

وی گفت: این هواپیما حامل 60 نفر از متخصصان پزشکی و اقلام مورد نیاز از جمله چادر و آب معدنی است که به سرعت به مناطق مورد نظر منتقل می‌شود.

سخنگوی ارتش افزود: هم‌اکنون نیز 2 فروند هواپیمای دیگر شامل یک فروند C130 و یک فروند 707 نیروی هوایی در حال اعزام به منطقه هستند.

تقی‌خانی گفت: این هواپیماها 1650 تخته چادر مسافرتی مرغوب 8 و 10 نفره با قابلیت برپایی سریع و آسان و همچنین 30 هزار بطری آب معدنی اهدایی نیروی زمینی ارتش و نیز برخی داروها اهدایی هلال احمر و نیروی هوایی ارتش را منتقل می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی به همراه برخی فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی و نیروی هوایی کماکان در منطقه حاضر هستند و بر انجام دقیق این عملیات‌ها نظارت می‌کنند.

سخنگوی ارتش تصریح کرد: برابر دستور فرمانده معظم کل قوا و نیز تأکید فرمانده کل ارتش، نیروهای مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران هر آنچه را در اختیار دارند برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده غرب کشور به کار گرفته‌‌اند.

/ 0 نظر / 25 بازدید