اولین روز ملی قطر بدون عربستان و با «پرچم ایران»

برخی رسانه‌های ضد قطری با پررنگ کردن این مسئله، تلاش می‌کنند به افکار عمومی در منطقه بگویند که قطر کاملا اختیار خود را به ایران داده تا جایی که تصاویری از عکس ترکیبی امیر قطر همراه رئیس جمهور ایران، سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، رئیس جمهور ترکیه و در برخی تصاویر دیگر همراه سلطان قابوس رهبر عمان در پشت شیشه خودروهای قطری در فضای مجازی منتشر شده تا این امر را ثابت کند؛ حال آنکه میزان صحت این عکس‌ها روشن نیست. 

عکس‌هایی که صحت آن روشن نیست

با این حال، حضور پررنگ ایران و ترکیه، بعد از بحران اخیر قطر با چهار کشور عربی، قابل انکار نیست. حتی برخی جوانان قطری پرچم ایران را مقابل دوربین گرفته و آن را به حکام عرب نشان می‌دهند و حتی با آن احترام نظامی می‌گذارند. اینها عیب نیست هر چند که رسانه‌های سعودی تلاش می‌کنند ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله پرافتخار، حامی تروریسم نشان بدهند و ایران را کنار قطری بگذارند که متهم به حمایت از النصره در سوریه است و این را عیب نشان بدهند.  


 

جوان قطری که با برچم ایران و کشورش احترام نظامی میگذارد

همزمان با روز ملی، امیر قطر هم اولین توییت خود را انجام داد و هر چند با تمسخر کاربران سعودی مواجه شد، اما او در این توییت ضمن تبریک روز ملی قطر، بر «ادامه مسیر» کشور در راه «عزت و استقلال» که منظورش خروج از «سایه و یوق» عربستان سعودی است، تأکید کرد. 

پایگاه خبری «بوابة فیتو» مصر نیز از روزنامه الخلیج عقب نماند و او نیز با اشاره به تصویری از جمعیت احتمالا ایرانی حاضر در مراسم روز ملی قطر و پرچم‌های ایرانی نوشت که در روز ملی قطر، پرچم‌های ایران در خیابان‌های این کشور به اهتزاز در آمده است. 

روزنامه الخلیج از این مسئله به نام «افتادن قطر در آغوش ایران» یاد کرد و نوشت این «بزرگترین نقض‌هاست» که «گروهک دو حمد در حق کشورش روا داشته است تا جایی که قطر یکی از استان‌های ایران شده است...». 

/ 0 نظر / 43 بازدید