جریان فتنه و انحراف برای انتخابات برنامه‌ دارند/انتخابات نباید به دور دوم کشیده شود/ کار دولت آینده از هر زمان دیگری سخت‌تر است

علی اکبر ولایتی در سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت دهه فجر که در مسجد زین‌العابدین (ع) قم برگزار شد، به نکات مهم انتخاباتی اشاره کرد.
وی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری 92 گفت:  انتخابات آینده با گذشته تفاوت‌های اساسی دارد، به لحاظ موقعیت منطقه‌ای، شرایط ایران بسیار حساس است.

ولایتی همچنین در خصوص کشیده شدن انتخابات به دور دوم اظهار داشت:  اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود، آسیب پذیری بیشتری خواهد داشت،  اساس ائتلاف این است اشخاصی که تکلیف بر آنها گذاشته شده است یا احساس تکلیف می‌کنند برای انتخابات ائتلاف می‌کنند، اگر یکی از آنها رای آورد که رئیس جمهور می‌شود اگر هم رای نیاوردند یا در پایان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری کنار کشیدند خیلی بالا و پایین نمی‌کنند و غصه نمی‌خورند.

 


* تمام انتخابات از نظر دوست و دشمن واقعی بوده است، رادیوهای بیگانه‌ای که علیه نظام جنگ تبلیغاتی می‌کنند، روی موضوع انتخابات ایران حساب کرده و می‌دانند انتخابات‌ها در ایران واقعی است.


 * دشمنان هم قبول دارند این حکومت نتیجه رای مردم است، در این کشور مردم رهبر را با یک واسطه، و رئیس جمهور و نمایندگان خود در مجلس را به طور مستقیم انتخاب می‌کنند.

 * در هیچ کشوری مردم این مقدار اختیار ندارند، در آمریکا و انگلیس مردم مجبور هستند به یکی از دو حزب رای بدهند و انتخاب سوم ندارند و جالب است که این کشورها مظهر دموکراسی هستند.


 * تا زمانی که حکومت مستقل است و از منافع ملی دفاع می‌کند مخالفت خارج نشین‌ها ادامه دارد، انقلاب اسلامی از نظر آنها باید ساقط شده یا دموکراسی هدایت شده در آن ایجاد شود.


 * آمریکایی‌ها دیگر شاه را نمی‌آورند بلکه به کسی کمک می‌کنند به قدرت برسد که منافع آنها را تامین کند اگر این اتفاق رخ ندهد دشمنی علیه ایران ادامه دارد.

 

*  ما ائتلاف را 1+2 نام‌گذاری نکردیم و سه نفر از کاندیدای ریاست جمهوری با هم ائتلاف کردند.

* انتخابات آینده با گذشته تفاوت‌های اساسی دارد، به لحاظ موقعیت منطقه‌ای، شرایط ایران بسیار حساس است.

* امروز نفوذ و تاثیری که ایران بر کشورهای اسلامی و اطراف دارد نشان دهنده قدرت و اقتدار ایران است، قدرت جمهوری اسلامی امروز نمی‌گذارد که به حکومت عراق که برخاسته از آرای ملت این کشور است، آسیبی برسد همان گونه که از سوریه به عنوان حلقه اصلی محور مقاومت دفاع خواهیم کرد تا از سوی دشمان دچار آسیب نشود. 


*  در داخل کشور به واسطه تحریم‌ها مشکلاتی داریم که برخی از آنها ناشی از سوء مدیریت است، از طرفی اصحاب فتنه و کسانی که به عنوان جریان انحرافی شناخته می‌شوند احتمال دارد بخواهند برای انتخابات برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشند.


 * اصولگرایان کسانی هستند که قانون اساسی کشور را قبول دارند و از ولایت فقیه تبعیت می‌کنند، اگر اصولگرایان متفرق باشند، معلوم نیست دولت آینده دست چه کسی باشد. 


 *اگر دولت آینده متعلق به اصولگرایان نباشد مصیبت داریم و باید هشت سال مشکلاتی را تحمل کنیم، از مجموعه اصولگرایان باید یک نفر رای بیاورد.

 * سه نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری قرار گذاشتند در نزدیکی ایام انتخابات یک نفر آن‌ها کاندیدا شود و البته ممکن هم است نفر چهارمی هم باشد که خارج از ائتلاف بوده و رای بیاورد.

* اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود، آسیب پذیری بیشتری خواهد داشت،  اساس ائتلاف این است اشخاصی که تکلیف بر آنها گذاشته شده است یا احساس تکلیف می‌کنند برای انتخابات ائتلاف می‌کنند، اگر یکی از آنها رای آورد که رئیس جمهور می‌شود اگر هم رای نیاوردند یا در پایان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری کنار کشیدند خیلی بالا و پایین نمی‌کنند و غصه نمی‌خورند.

* فردی در انتخابات باید پیروز شود که نگوید من در تمام مسائل دفاعی، اقتصاد، سیاست، امور بین الملل و... همه مسائل را می‌دانم و به نظرات کارشناسی دیگران نیز بی اعتنایی کند.

* رئیس جمهور آینده باید تیم و گروه خود را به مردم معرفی کند تا مردم به تیم رای بدهند نه یک فرد،  گروه این رئیس جمهور باید کسانی باشند که تجربه و تخصص کافی را برای اجرای امور داشته باشند.

 * کار دولت آینده از هر زمان دیگری سخت‌تر خواهد بود.

* همه باید همت کنند و در صحنه باشند و اصولگرایان اختلافات کوچک را کنار بگذارند و بر روی یک تیم توافق کنند که در این صورت اصولگرایان پیروز انتخابات خواهند بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: انتخابات ایران , جریان فتنه


تاريخ : ۱۸ بهمن ۱۳٩۱ | ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : قلی پور | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.