سخنگوی رزمایش دریایی ولایت 91 از تست جدیدترین موشک سطح به هوای این نیرو با نام «رعد» در روزهای آتی رزمایش خبر داد.
امیر دریادار رستگاری سخنگوی رزمایش دریایی ولایت 91 در گفتگو با فارس، با اشاره به تست و بکارگیری انواع تجهیزات رزم دریایی در این رزمایش، از آزمایش جدیدترین موشک سطح به هوای این نیرو به نام رعد در روزهای آینده رزمایش خبر داد و گفت: این موشک می تواند اهداف هوایی را در برد متوسط مورد هدف قرار دهد.
 
 

سال گذشته و در خلال رزمایش دریایی ولایت 90، اولین موشک هوشمند و بومی سطح به هوای میانبرد "محراب" از شناور موشک انداز کلاس پیکان "گرز" شلیک و هدف پروازی مورد نظر را منهدم کرده بود.
محراب که به دست متخصصان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش و صنایع دفاع طراحی و تولید شده است، در صورت ایجاد اخلال و جنگ الکترونیک از سوی دشمن در هنگام شلیک می‌تواند بلافاصله منبع ارسال سینگال‌های اخلال‌گر را شناسایی و به سمت آن تغییر جهت داده و سامانه مختل کننده را هدف قرار دهد.
 
از دیگر ویژگی‌های این سامانه موشکی هوشمند این است که می‌تواند هم علیه اهداف هوایی و هم اهداف سطحی عمل کرده و شناورهای متخاصم را نیز مورد هدف قرار دهد.
 
رزمایش تخصصی ولایت 91 از امروز به مدت 6 روز در وسعت یک میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 18 درجه شمالی در حال برگزاری است

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رزمایش نیروی دریایی , رزمایش ولایت 91 , موشک رعد


تاريخ : ۱٠ دی ۱۳٩۱ | ۳:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : قلی پور | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.