موشک‌های ایرانی چگونه ناوهای امریکایی را هدف قرار می‌دهند!؟

تحرکات اخیر امریکا در منطقه خلیج فارس که با اعزام چند ناو هواپیمابر به این منطقه تشدید شده و روز گذشته نیز با تیراندازی به سمت یک قایق اماراتی و کشته و زخمی شدن سرنشینان آن وارد فاز جدیدی شده است، این سوال را پیش آورده است که در شرایطی که نیروی هوایی امریکا قوی‌ترین نیروی هوایی دنیا به حساب می‌آید به نحوی که نیروی هوایی کل اتحادیه اروپا نیز توان برابری با این نیرو را ندارد، پس ایران چگونه مدعی مقابله با امریکا خصوصا در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است؟

 

 شلیک موشک‌های برد بلند، کوتاه و متوسط اتفاق جدیدی نیست، چنانکه این موشک‌ها در رزمایش پیامبر اعظم 1 و2 نیز با موفقیت آزمایش شده‌اند. اما آنچه رزمایش اخیر موشکی سپاه را با دیگر رزمایش‌ها متمایز کرده است، وجود یک پایگاه شبیه‌سازی شده از روی پایگاه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای است، این پایگاه در ابعاد یک به یک و با لحاظ همه جزئیات ساخته شده است و این یعنی آنکه ایران به توانایی رصد کامل پایگاه‌های دشمن بدون دیده شدن دست پیدا کرده است.

 بر این اساس اصل غافلگیری برای مهاجم از بین رفته و در این شرایط همه پایگاه‌های امریکا در تیررس حملات ایران هستند. یعنی به طور دائم تعداد زیادی موشک‌های سوخت مایع از درون سیلو‌های متعدد و پراکنده به سمت این اهداف نشانه رفته‌اند و پهپادهای شناسایی، پرواز مستمر را بر روی این پایگاه‌ها انجام می‌دهند

 بر این اساس به محض اولین درگیری بارانی از موشک به سمت این پایگاه‌ها باریدن خواهد گرفت. اما سوال اینجاست که ایران چگونه خواهد توانست از سد سپر موشکی دشمن فرار کند؟

 سیستم سپر دفاع موشکی تا کنون در هیچ درگیری آزموده نشده و از نتیجه بخش بودن آن اطلاعی در دست نیست ولی موشک‌های در اختیار ایران، ترکیبی از موشک‌های برد کوتاه که می‌توانند با شمار بالای خود سیستم دفاع موشکی را به خود مشغول کنند تا موشک‌های برد بلند و بالستیک مجهز به کلاهک‌های بارانی یا قدرت تخریب بالا، بتوانند بعد از خروج از جو شیرجه موفقی را روی اهداف دشمن داشته باشند.

 این موشک‌ها قدرت تخریب عمیق ممترکز یا سطحی عمیق را دارند که باعث از بین رفتن هواپیماهایی خواهد شد که روی باند آماده پرواز هستند. این موشک‌ها می‌توانند هم به صورت متحرک سوخت جامد و هم به صورت پرتاب از سیلوها، با سوخت مایع عمل کنند و در یک زمان تمامی پایگاه‌های امریکا را زیر آتش بگیرند


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱٤ آبان ۱۳٩۱ | ۱:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : قلی پور | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.